Orgazm pochwowy

U większości kobiet orgazm wyzwalany jest w wyniku pobudzania łechtaczki (tzw. orgazm łechtaczkowy) i dla nich doznania wiążące się z pobudzaniem pochwy mają raczej drugorzędne znaczenie lub nawet pochwa jest aseksualna. Wiele z nich mogłoby w zasadzie obyć się bez stosunku, wystarczyłaby im sama zewnętrzna stymulacja. U kobiet z tym typem wrażliwości może występować potrzeba stosunku wynikająca z kilu przyczyn: doznania z pochwy są dla nich źródłem pewnej przyjemności, osiągając przyjemność płynącą z faktu podniecenia ich partnera, poświęcają się dla partnera, “aby i on miał przyjemność”.

Inne znaczenie ma wrażliwość zmysłowa pochwy w przypadku kobiet, które osiągają orgazm w wyniku jej pobudzania (tzw. orgazm pochwowy). Pobudzanie pochwy jest dla nich drogą osiągania orgazmu, pochwa jest głównym miejscem intensywnych doznań zmysłowych. Doskonale w takim pobudzaniu może pomóc Cute – którego nachylenie główki pozwala dotrzeć do najbardziej wrażliwych obszarów ciała . U części kobiet pochwa jest najbardziej wrażliwą sferą erogenną i ma ognisko zmysłowe prowadzące do osiągnięcia orgazmu, u innych kobiet istnieje wrażliwość bardziej rozproszona na różne sfery erogenne, a pochwa ma wśród nich znaczenie dominujące. Z powyższych prawidłowości powstają różne typy optymalnej “sztuki miłości”.

Większość kobiet osiąga orgazm wyłącznie w wyniku pobudzania łechtaczki, około 25% kobiet osiąga orgazm w wyniku pobudzania pochwy, a 12% – w wyniku jednoczesnego pobudzania różnych sfer erogennych. Dzięki Curve kobieta może sama dotrzeć do najbardziej wrażliwych części jej pochwy. Ponadto istnieją kobiety zdolne do osiągnięcia orgazmu oddzielnie – w wyniku pobudzania łechtaczki i pochwy, dysponują zatem dwiema drogami osiągnięcia orgazmu. W przypadku orgazmu osiąganego przez pobudzanie pochwy drogi jego osiągania okazały się następujące:

- pobudzanie całej przestrzeni pochwy – 59%

- pobudzanie tylnego sklepienia pochwy – 19%

- pobudzanie przestrzeni Grafenberga – 11%

- pobudzanie przedniego sklepienia pochwy – 9%

Z badań wynika, że droga u większej części kobiet dana droga do osiągania orgazmu jest cechą trwałą i niezmienną.

U kobiet osiągających orgazm w wyniku pobudzania pochwy spotyka się różne ogniska zmysłowe: tylne skupienie pochwy, przestrzeń Grafenberga, itp. Ponadto u niektórych kobiet unerwienie pochwy jest równomiernie rozproszone i wówczas osiągają one stan podniecenia w wyniku drażnienia całego obszaru pochwy niezależnie od pozycji współżycia. “Baby Bug” jest inteligentnym wibratorem z specjalnymi trzema programami wibracji – gwarantuje to niezapomniane i wspaniałe doznania przy osiąganiu orgazmu pochwowego. Zrozumiałe, iż w przypadku kobiet z ogniskiem zmysłowym w tylnym sklepieniu pochwy najbardziej optymalne są pozycje w których członek wchodzi głęboko, poniżej szyjki macicy. W przypadku kobiet z ogniskiem zmysłowym w przestrzeni Grafenberga najbardziej odpowiednia jest pozycja na boku od tyłu z silnym odchyleniem partnera od pleców kobiety. Z kolei u kobiet z wrażliwością górnego skupienia pochwy najbardziej optymalne są różne warianty pozycji “od tyłu” z głębokim wprowadzeniem członka.

Z reguły u większości kobiet optymalna forma pobudzania polega na równomiernym, stałym ruchu członka w pochwie aż do wystąpienia orgazmu. Nie ulega wątpliwości, że kobiety kiedy pieszczą się same najlepiej dopasowują optymalne ruchy pobudzania, pomóc im w tym może ekskluzywne dildo Bandito. U części kobiet natomiast wskazywana jest zmienność intensywności i czasu wykonywania tych ruchów, a również i ich kierunku – jednym kobietom odpowiada stopniowe przyspieszanie ruchów frakcyjnych z wolnych do bardziej szybkich, innym tempo zmienne. Niektórym odpowiada z kolei ruch w kierunku “przód – tył”, a jeszcze innym skierowany na boki, itp. Jednym kobietom odpowiadają ruchy wolne, innym bardzo mocne aż do pogranicza bólu. Niektóre kobiety wolą być zupełnie bierne w trakcie ruchów frakcyjnych wykonywanych przez partnera, inne współuczestniczą w tym, ruszając miednicą w różnych kierunkach.