Kobiecy wytrysk

U niektórych kobiet w trakcie orgazmu występuje zjawisko podobne do wytrysku nasienia u mężczyzn. Jest to rzadko spotykany fenomen towarzyszący orgazmowi, który jedne osoby niepokoi, inne zaskakuje, a u jeszcze innych kreuje poglądy, iż kobieta “powinna” mieć wytryski w trakcie współżycia. Nie raz można spotkać się z przypadkami, kiedy partner zarzucał swojej partnerce, że nie występuje u niej “kobiecy wytrysk” i negował fakt przeżywania przez nią orgazmu, powoływał się przy tam na doświadczenia z inną kobietą, która miewała kobiece wytryski i dlatego powstał u niego stereotyp takiego orgazmu kobiecego.

Wytrysk w trakcie orgazmu może pochodzić z cewki moczowej lub z pochwy. W przypadku pierwszym możemy mieć do czynienia z tzw. orgazmem moczowym, czyli wydzielaniem się moczu w momencie orgazmu, bywa to następstwem odruchu lub zaburzenia zwieraczy. Delfinek jest wodoodporny co gwarantuje dobrą zabawę nawet pod prysznicem. Zdarza się również wytrysk pochodzący z cewki moczowej w przypadku drażnienia przestrzeni Grafenberga w pochwie. Wówczas powstający w wyniku pobudzania śluz wydobywa się w takiej formie w momencie wytrysku i jest czymś odmiennym aniżeli mocz. Wytryski pochodzące z pochwy mogą mieć różne źródła, np. obfitość wydzielania lubricatio. Badania poświęcone temu zjawisku ujawniły, że kobiecy wytrysk obejmuje od jednego do kilku mililitrów wydzieliny i wydalany jest pod ciśnieniem nawet na odległość do 20 cm.

W przypadku kobiet z orgazmem moczowym ich samopoczucie nie jest najlepsze: odczuwają zażenowanie, wstyd, a także lęk przed reakcją partnera na tego rodzaju doznanie. Może to być źródłem problemów w więziach partnerskich. W przypadku innych, ale epizodycznych wytrysków często obie strony nie wiedzą, jak należy to sobie tłumaczyć. Cheeky jest wodoodporny, dodatkowo posiada 5 trybów pracy, dzięki którym osiągnięcie orgazmu będzie dziecinnie proste. Kobiety z trwałą formą wytrysku kobiecego mogą traktować go jako naturalny fenomen fizjologiczny i niektóre tylko bywają nim zaniepokojone. Dla ich partnerów natomiast odczucie wytrysku u kobiety bywa zaskoczeniem, źródłem niepokoju lub utożsamiają go z “prawdziwym orgazmem”, osiąganym dzięki ich “męskości”.

Dotąd zjawisko kobiecego wytrysku występowało wyjątkowo rzadko, ale upowszechnienie się informacji o przestrzeni Grafenberga, którego dobrym stymulatorem jest INA, prowadzące do pobudzania tego obszaru pochwy przez partnera, sprawiło, że spotyka się je częściej u tak pobudzanych kobiet i zawartości wydzieliny przypisuje się błędnie cechy moczu, co w tym przypadku nie znajduje potwierdzenia. Innym źródłem wytrysków jest wydzielina  towarzysząca stosowaniu lubrykantów, jeżeli w trakcie orgazmu występują silne skurcze pochwy.